Тоғызқұмалақ

Тоғызқұмалақ бөлімшесінде екі жаттықтырушы – оқытушы қызмет атқарады . Бөлімшеде 2019-2020 оқу жылында спорттық сауықтыру тобы-1, алғашқы даярлау тобы -3, оқу–жаттығу тобы -2, спорттық жетілдіру тобы -2.
Елеусін Білімжан Мектепханұлы - білімі арнайы жоғары, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғарғы санатты жаттықтырушы, ҚР еңбек сіңірген жаттықтырушы.
Әбжаппаров Мұхтар Ақылбекұлы - білімі арнайы жоғары, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы. 2019 жылы 2 спорт шебері, 2 спорт шеберіне кандидат дайындалды.
1.jpg
3.jpg

Жаттықтырушысы - Елеусінов Мектепхан

Eleusinov.jpg

М.Елеусінов 1951 жылы 30 сәуірде Қызылорда облысы Қармақшы ауданында дүниеге келген. Ұлты қазақ. Білімі жоғары. 1968-1973 жылдары Алматы қаласындағы Қазақ политехникалық институтын бітірген. Мамандығы құрылыс инженері. Студент кезінен еркін күрестен спорт шеберіне үміткер нормативін орындаған. 1973 жылдан бастап Тереңөзек (қазіргі Сырдария) ауданының мекемелерінде басшылық жұмыстар атқарған. 1976 жылдан бастап шахматтан аудандық, облыстық жарыстарға қатысқан. 1992 жылы Қазақстанның Оңтүстік аймағының жазбаша ойнайтын шахматтан жеңімпазы болып, спорт шеберіне үміткер атанды. 2004 жылы Байқоңыр қаласы командасының құрамында Қазақстан Республикасының жазбаша ойнайтын шахматтан жеңімпаз болды. Сонымен қатар тоғызқұмалақ ойынының облыстық жарыстардың жеңімпазы, республикалық жарыстардың жүлдегері атанып спорт шеберіне үміткер дәрежесін орындады. 2012 жылдан Сырдария аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінің тоғызқұмалақ бөлімінің жаттықтырушысы. Тәрбиелеген шәкірттері Д.Ахметов - Қазақстан Республикасының чемпионы, Мектепхан Нұрай – жасөспірімдер чемпионатының жүлдегері атанды. Ал Ж.Аманқос, Н.Әбіласан, Ғ.Дәуренбекқызы, Д.Райымбек аудандық, облыстық, республикалық турнирлерде жүлделі орынды иеленіп келеді.

Жаттықтырушысы - Елеусін Білімжан Мектепханұлы

Б.М.Елеусін 1980 жылы 20 қазанда Тереңөзек кентінде дүниеге келген. Білімі жоғары. 2000-2005 жылдары Қызылорда қаласындағы Қорқыт Ата атындағы мемлекеттік университетін бітірген.  2007 жылдан юастап Сырдария ауданының балалар мен жасөспірімдер спорт мектебіне тоғызқұмалақтан жаттықтырушы қызметіне қабылданған. 2009 жылдан бастап дайындаған шәкірттері облыстық жарыстарда жүлделі орындарға ие болды. 2011 жылы Қостанай қаласында өткен тоғызқұмалақтан Қазақстан Республикасының жасөспірімдер чемпионатында Кенжебекова Ақерке (классика,блиц түрінен) чемпион атанды. 2012 жылы Қызылорда қаласында Қазақстан Республикасының жасөспірімдер чемпионатында Кенжебекова Ақерке күміс жүлдегер, Маханова Нұрсұлу қола жүлдегер атанды. 2012 жылы Шымкент қаласында Қазақстан Республикасының жастар чемпионатында Бостандықов Бексұлтан чемпион атанды. 2013 жылы Алматы қаласында тоғызқұмалақтан өткен Қазақстан Республикасының командалық кубогінде Бостандықов Бексұлтан өз тақтасында І орынды жеңіп алды. 2013 жылы Тараз қаласында өткен Қазақстан Республикасының жастар чемпионатында Маханова Нұрсұлу ІІ орын, Бостандықов Бексұлтан ІІ орын алды. 2013 жылы Павлодар қаласында тоғызқұмалақтан Азия чемпионатында Бостандықов Бексұлтан Азия чемпионы болды. 2014 жылы Семей қаласында Қазақстан Республикасының жасөспірімдер чемпионатында Маханова Нұрсұлу ІІІ орынды жеңіп алды. 2014 жылдың тамыз айынан бастап жоғары дәрежелі жаттықтырушы атанды.

Eleusin.jpg

Тоғызқұмалақ жаттықтырушы-оқытушысы Елеусін Білімжанның тәрбиешілері -ресми халықаралық жарыстарға

Жыл

Спортшының Т.А.Ә.

Туған жылы

Жарыстардың атауы

Бағдарламаның түрі

Иеленген орны

2012

Кенжебекова Ақерке

2001

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

 II

2012

Маханова  Нұрсылу

2001

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

III

2012

Кенжебекова Ақерке

2001

Облыстық біріншілік 12-14жас

Облыстық

II

2012

Жылқайдаров Сағыныш

1998

Облыстық біріншілік 12-14жас

Облыстық

III

2012

Бостандықов Бексұлтан

1996

Жастар арасындағы ҚР жекелей Чемпионаты

Республикалық

I

2013

Бостандықов Бексұлтан

1996

Жастар арасында халықаралық турнир

Халықаралық

I

2013

Кенжебекова Ақерке

2001

Тоғызқұмалақтан жасөсп. ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2013

Бостандықов Бексұлтан

1996

Тоғызқұмалақтан жасөсп. ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2013

Бостандықов Бексұлтан

1996

III Жастар спорттық ойыны

Республикалық

I

2013

Маханова  Нұрсылу

2001

Жастар арасындағы ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2013

Бостандықов Бексұлтан

1996

Жастар арасындағы ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2013

Бостандықов Бексұлтан

1996

Азия Чемпионаты

Республикалық

I

2013

Саматова Айсұлу

2000

2000-2001 ж.т.ж обл .біріншілік/ком I

Облыстық

I

2013

Маханова Нүрсылу

2001

2000-2001 ж.т.ж обл .біріншілік/ком I

Облыстық

II

2013

Кенжебекова Ақерке

2001

2000-2001 ж.т.ж обл .біріншілік/ком I

Облыстық

 III

2014

Ахметов Дамир

2004

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

 I

2014

Мектепхан Нұрай

2005

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

 III

2014

Маханова Нұрсылу

2001

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

 III

2014

Кенжебекова Ақерке

2001

Жастар арасындағы ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2014

Маханова Нұрсылу

2001

Тоғызқұмалақтан  ҚР Кубогінде

Республикалық

 III

2014

Маханова Нұрсылу сәуір айы

2001

1997-1998 ж.т.ж обл .біріншілік/ком II

Облыстық

II

2014

Кенжебекова Ақерке  сәуір айы

2001

1997-1998 ж.т.ж обл .біріншілік/ком II

Облыстық

II

2014

Орлова Жанна сәуір айы

2001

1997-1998 ж.т.ж обл .біріншілік/ком II

Облыстық

II

2014

Смат Нұрай сәуір айы

2002

1997-1998 ж.т.ж обл .біріншілік/ком II

Облыстық

II

2014

Маханова Нұрсылу шілде айы

2001

 обл .біріншілік

Облыстық

I

2014

Кенжебекова Ақерке шілде айы

2001

 обл .біріншілік

Облыстық

I

2014

Ахметов Дамир  шілде айы

2004

обл .біріншілік

Облыстық

 I

2014

Кенжебекова Ақерке

2001

ҚР  Жастар Чемпионаты 20жас қыздар арасында

Республикалық

II

2014

Кенжебекова Ақерке

2001

1999-2000ж.т.ж облыстық біріншілік/ком II

Облыстық

I

2014

Кенжебекова Ақерке

2001

Халықаралық  турнир Ресей Горно-Алтайск

Халықаралық

I

2015

Кенжебекова Ақерке

2001

Ересектер арасындағы облыс біріншілігі

Облыстық

III

2015

Амаңқос Жантөре

2005

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

III

2015

Дәуренбекқызы Асем

2005

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2015

Кенжебекова Ақерке

2001

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2015

Маханова  Нұрсылу

2001

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

III

2015

Кенжебекова Ақерке

2001

Тоғызқұмалақтан әйелдер арасындағы

 ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2015

Маханова  Нұрсылу

2001

Тоғызқұмалақтан әйелдер арасындағы

 ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2015

Кенжебекова Ақерке

2001

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

I

2015

Смат Нұрай

2002

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

I

2015

Ахметов Дамир

2004

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

I

2015

Маханова Нұрсылу

2001

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

II

2015

Өмірбаева Бағжан

2000

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

II

2015

Аманқос Жанторе

2005

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

III

2015

Мектепхан Нұрай

2005

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

III

2015

Ахметов Дамир қараша айы

2004

Жастар арасында облыс біріншілігі

Облыстық

I

2015

Смат Нұрай қараша айы

2002

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі

Облыстық

I

2015

Сәлімжан Бағдаулет қараша айы

2000

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі

Облыстық

I

2015

Кенжебекова Ақерке қараша айы

2001

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі

Облыстық

II

2015

Өмірбаева Бағжан қараша айы

2000

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі

Облыстық

II

2016

Дәуренбекқызы Әсем классика

2005

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2016

Ахметов Дамир классика

2004

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2016

Маратбеков Азамат классика

2004

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

III

2016

Дәуренбекқызы Әсем блиц

2005

Тоғызқұмалақтан жасөсп ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2016

Дәуренбекқызы Әсем

2005

2003-2004ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком II

Облыстық

I

2016

Ахметов Дамир

2004

2003-2004ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком II

Облыстық

II

2016

Пернебаев Ерасыл

200

2003-2004ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком II

Облыстық

II

2016

Мектепхан Нұрай

2005

обл .біріншілік

Облыстық

I

2016

Маханова Нұрсылу

2001

обл .біріншілік

Облыстық

II

2016

Дәуренбекқызы Әсем

2005

обл .біріншілік

Облыстық

II

2016

Ахметов Дамир

2004

обл .біріншілік

Облыстық

II

2016

Аманқос Жанторе

2005

обл .біріншілік

Облыстық

III

2016

Смат Нұрай

2002

обл .біріншілік

Облыстық

III

2016

Маханова  Нұрсылу

2001

Жастар арасындағы жекелей ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2016

Ахметов Дамир

2004

Жастар арасындағы жекелей ҚР Чемпионаты

Республикалық

II

2016

Ахметов Дамир

2004

 

Азия Чемпионаты Ресей Горно-Алтайск

Халықаралық

I

2016

Ахметов Дамир блиц

2004

 

Азия Чемпионаты Ресей Горно-Алтайск

Халықаралық

III

2016

Аманқос Жанторе

2005

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі/ком I

Облыстық

I

2016

Ахметов Дамир

2004

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2016

Пернебаев Ерасыл

2004

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2016

Маханова  Нұрсылу

2001

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2016

Дәуренбекқызы Әсем

2005

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2016

Мектепхан Нұрай

2005

2000-2001ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2017

Мектепхан Нұрай

2005

облыс біріншілігіI

Облыстық

I

2017

Маратбеков Азамат

2004

 облыс біріншілігі

Облыстық

I

2017

Пазылбекқызы Ұлпан

2005

 облыс біріншілігі

Облыстық

I

2017

Аманқос Жанторе

2005

 облыс біріншілігі

Облыстық

I

2017

Мектепхан Нұрила

2010

 облыс біріншілігі

Облыстық

II

2017

Ақылбек Айым

2011

 облыс біріншілігі

Облыстық

II

2017

Ахметов Дамир

2004

Ерлер арасындағы ҚР командалық Чемпионат

Республикалық

II

2017

Маратбеков Азамат

2004

Жасөспірім арасындағы ҚР Чемпионаты

Республикалық

I

2017

Аманқос Жанторе

2005

Жасөспірім арасындағы ҚР Чемпионаты

Республикалық

III

 

2017

Мектепхан Нұрай

2005

2004-2005ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2017

Ахметов Дамир

2004

2004-2005ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

I

2017

Сейлхан Нұржігіт

2006

2004-2005ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

II

2017

Пернебаев Ерасыл

2004

2004-2005ж.т.ж облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

II

2017

Мектепхан Нұрила

2010

2004-2005ж.т.ж  облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

II

2017

Аманқос Жанторе

2005

2004-2005ж.т.ж  облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

III

2017

Дәуренбекқызы Әсем

2005

2004-2005ж.т.ж  облыс біріншілігі/ ком I

Облыстық

III

27.10-7.11.2017

Аманқос Жанторе

2005

Юниорлар мен жастар арасындағы жекелей ҚР Чемпионаты  Щучинск

Республикалық

III

 

27.10-7.11.2017

Ахметов Дамир

2004

Юниорлар мен жастар арасындағы жекелей ҚР Чемпионаты Щучинск

Республикалық

II

 

5-12.01.2018

Маханова Нұрсылу

2001

Ересектер арасындағы  Облыс біріншілігінде  Қ-Орда

Облыстық

II

 

5-12.01.2018

Ахметов Дамир

2004

Ересектер арасындағы  Облыс біріншілігінде Қ-Орда

Облыстық

I

 

5-12.01.2018

Мектепхан Нұрай

2005

Ересектер арасындағы  Облыс біріншілігінде Қ-Орда

Облыстық

I

 

Байланысу

Мекен-жайы: Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі №3А

Байланыс телефоны, факс: 8 /724 36/ 21-9-00

Электрондық адрес: sirdariasport_sh@mail.ru

Мектеп директоры Есенов Бағдат Мырзалыұлы, ұялы тел: 87755255201

 

Спорт түрлері

  • Таэквондо
  • Еркін күрес
  • Қазақ күресі
  • Футбол
  • Волейбол
  • Көкалдағы хоккей
  • Тоғызқұмалақ
  • Гандбол
  • Дзюдо
  • Жеңіл атлетика
  • Ауыр атлетика
Сайт создан by Tenetex

Search